Jana Mei Hrabovská

MORE ISSUES THAN VOGUE

Středa

4

Prosinec 2013

Styling tip: V čem na maturitní ples?

Written by , Posted in Fashion

Po menší odmlce se hlásím o slovo s dalším stylingovým tipem k tématu, který bude čím dál víc aktuálnější – co si obléci na maturitní ples. Tady asi není o čem – chceme cestou nejmenšího odporu vypadat raz-dva-tři skvěle a být tak oporou nervózním maturantům, ne se sami ošívat, protože nám na sobě něco nesedí.

V principu je to jednoduché.

Holky, dámy, protože jde o událost slavnostnějšího rázu, můžeme se vyšperkovat víc a trochu jinak, než na klasickou Girls´ night out.

Možnost č. 1 – nejčastější – šaty

Celkový duch outfitu se odrazí podle volby šatů. Střih vybírejte s ohledem na Váš typ postavy. Jen pozor – myslete na to, že v průběhu večera určitě budete tančit, proto je lepší volit sukni volnější než obtaženou, abyste ji po pár krocích neměla až u krku :-). V barvách, zdobení se meze nekladou, v materiálech se vyvarujte denimu, manžestru, bavlně.

Šaty doplňte lodičkami na podpatku nebo páskovými sandálky. Rozhodně nedoporučuji boty na klínku, které v létě nosíte k plážovým šatům.

Outfit doplňte elegantním psaníčkem, vyhněte se kabelkám větších rozměrů (které byste si jindy vzala do školy / do práce).

A samozřejmě jak víme již z minula, tělové silonky jak kdyby neexistovaly a volíme černé.

maturitni_ples_1Druhá možnost – outfit z blýskavého topu a kalhot. V tomto případě si můžeme dovolit lehce odhalená ramena, jelikož spodní část těla (nohy :-)) je zahalena. Opět se materiálem vyhýbáme denimu, bavlně, naopak můžeme sáhnout po hedvábí, saténu, topu pošitým pajetkami apod.

Kalhoty ideálně v cigaretovém střihu (tento střih krásně nechá vyniknout podpatkům). Rozhodně se v tomto případě vyhněme legínám (to je jiná kapitola). Proč kalhoty a ne sukni? To poznáte na tanečním parketu při prvním rock´n´rollu :-).

maturitni_ples_2

Třetí varianta je o něco extravagantnější – overal. Zde je důležitá volba vhodného materiálu, barvy i střihu. V tomto případě zvolíme jednobarevnou tmavší barvu, materiál lehký (hedvábí apod.) a v závislosti na typu střihu můžeme overal oživit výrazným náhrdelníkem.

Podpatky a psaníčko nesmí chybět :-).

maturitni_ples_3

Ještě malá prosba na závěr – já vím, že se plesy konají v zimním období, ale přece jen – je-li to trochu možné, nechejme kozačky na přezutí doma a užijme si akci jako dámy od prvního okamžiku – tedy nasednutí do auta. Uvidíte, je to úplně jiný pocit, než si hlídat tašku s přezůvkami!

Kluci, pánové… Konečně příležitost, kdy můžete vyvětrat košili, společenské kalhoty a nabídnout polovičce rámě, máte radost :-)?

Košili volte podle Vašeho typu postavy (nejčastěji se používají slim fit – košile vypasovaná a zúžená na bocích; vhodné pro štíhlé vysoké postavy, nebo typ regular fit – klasický střih košile). Pokud se cítíte, kravata nebo motýlek je vítán, v opačném případě Vám to abiturienti jistě prominou.

Sako můžete i nemusíte – samozřejmě společenštější varianta je sako mít, nicméně klidně nechte vyniknout kvalitní košili.

V každém případě – prosím – zapomeňte na sportovní bundy, které sice odložíte v šatně, ale už první dojem při vkročení do sálu se počítá, takže dejte šanci kabátu. Díky!

maturitni_ples_4

P.S. takto oblečeného Jamese Bonda by chtěla mít za společnost na plese každá :-).

man_suit_gilt.com

mens_suits_3

Tento článek je věnován dvěma raubířům, kteří si už s námi žádný maturák nezaplesají.

Outfit by vyřešili po svém, ale slušelo by jim to i přes remcání “stejně to sou hrozný hadry!”. 

😉

 

 

 

 

8 Comments

  1. Markét
  2. PJH
    • Jana Meinlschmidtová
  3. If Langschmidts
  4. Lúca
    • Jana Meinlschmidtová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ two = six