Jana Mei Hrabovská

MORE ISSUES THAN VOGUE

Neděle

15

Leden 2017

Jak nakupovat ve slevách

Written by , Posted in Fashion

Období klasických povánočních slev je v plném proudu. Nejde o jediné období, kdy nás marketingové slevy lákají, proto jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o tipy, jak ve slevách nakupovat.

  1. Příprava PŘED nákupy – zamyslet se. Co je to, po čem toužíte už dlouho a ještě jste si to nepořídili? Teď je ideální příležitost. Napište si seznam. Seznam, který bude obsahovat vysněné kousky oblečení a doplňků.
  2. Mějte seznam na nákupech s sebou. Proč? Nejde o to chodit po obchodech do zbláznění, než koupíte to poslední, co na seznamu máte. Ale jde o způsob, jak se vyhnout rozhodovací paralýze a ušetřit.
  3. Rozmazlete se. A dopřejte si nákup u značek, u kterých obvykle nenakupujete, protože… jsou moc drahé, nedostupné a kdesi cosi. Tím nemyslím zkoupit Pařízskou ulici. Naopak, myslím tím podpořit lokální značky, designéry, malovýrobce. Jejich práce je poctivá, originální, a nejsou při ní vykořisťované děti, ani při výrobě výrobků používané jedovaté látky, které pak dobrovolně na vlastní kůži nosíme.
  4. Kvalita před kvantitou. Pořád omýlané klišé, viďte. Ale věřte mi. Pokud chcete, aby vám pořízené oblečení opravdu udělalo službu, a ne se za půl roku dohadovat s prodavačkou při reklamacích, kvalita je alfaomega nákupu.
    Jak kvalitu poznáte? Čtěte etikety kvůli složení a místě výroby. Přírodní materiály vám zaručí svými vlastnostmi pohodlí. A místo výroby (když ne ČR, tak alespoň EU) zase kvalitu zpracování.Pořiďte si do šatníku třeba kašmírový svetr, vlněné kalhoty, bavlněné tričko od české značky, vlněný kabát s acetátovou podšívkou. Hedvábnou šálu, kožené kozačky vyrobené v EU, koženou tašku. Pro vegany už jsou i alternativy veganských materiálů, které jsou stejné kvality, jako ty kožené.
  5. Nakupujte on-line, nebo v dopoledních hodinách a budete mít na nákupy klid. Někdo může on-line nákupy považovat jako riskantní, ale v dnešní době 99% e-shopů nabízí velmi kvalitní zákaznický servis, i pro případ vrácení.
  6. Pokud se nechcete vůbec s nákupy zabývat, ale kvalitní a funkční šatník mít chcete, začněte spolupracovat se svým osobním stylistou. A ten tohle všechno udělá za vás.

Jaké jsou vaše osvědčené postupy při nákupech ve slevách, máte nějaké? Těším se na vzkazy.

xxx

Jana

pic: pinterest, instagram jana_mei

 

 

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine × one =