Jana Mei Hrabovská

MORE ISSUES THAN VOGUE

Úterý

17

Září 2013

FASHION WEEK PRAGUE

Written by , Posted in Fashion

O víkendu jsem měla možnost navštívit přehlídku v rámci Fashion Week Prague. Akce se konala na Alšově nábřeží v Praze a musím uznat, že mě úroveň, na české poměry, mile překvapila. Na nábřeží blízko Rudolfína s výhledem na Hrad byl postaven velký stan, do kterého se vstupovalo červeným kobercem. Dovnitř nás pustili přesně v čas konání přehlídky, 15:00, a uvnitř byl interiér elegantní, laděn do temných barev. Převládala tmavě fialová, zdobené lustry a další doplňky byly stříbrné, celkově se udržovalo přítmí. Kromě mola nechyběly reklamní stěny s logem akce, kde jste se mohli vyfotit, bary s Martini, a štendry s oblečením od návrhářů.

Přehlídka nesla název YOUNG TALENTS RANGE ROVER EVOQUE SELECTION a představovala mladé talenty, které nejvíce zaujaly odbornou porotu svým zpracováním.

První návrhářka, Lay Sedláková, pracovala se siluetou přesýpacích hodin, materiály lesklé, barvy syté.

lay_sedlakova2 lay_sedlakova1

Druhý návrhář, Libor Komosný, do ženských modelů zamíchal i mužské, což byla příjemná změna. Průhledný a lesklý materiál vždy doplnil dalším materiálem, např. pleteninou, což mě poměrně bavilo. Jako jediný z těchto návrhářů se nebál použití doplňků, jako kabelky a čepice s kšiltem.

libor_1 libor_2

Poslední, návrhářka Denisa Dovalová, mě oslovila nejvíc. Líbila se mi práce s kontrasty a průhledností materiálu. Modely byly ženské, přitom svým způsobem drsné a neodhalovaly víc, než bylo třeba. Jediné, s čím jsem měla osobní problém, byly šperky přes obličej modelek, jelikož na mě působily jako potlačení vyjadřování, ale rozhodně outfit jako takový bych si dokázala z této kolekce vybrat.

dovalova_1

Streetstyle a backstage fotky níže. Enjoy!

 

3 Comments

  1. Jamis
  2. blanka
  3. Petra H.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × = ten