Jana Mei Hrabovská

MORE ISSUES THAN VOGUE

Neděle

28

Únor 2016

Umělé nehty. Jsme s nimi krásnější?

Written by , Posted in Beauty, Fashion, Inspo

Dnešní článek se bude trochu lišit oproti předešlým. Chci jej věnovat úvaze o umělých nehtech. Nad tím se dá uvažovat? Vždyť jde jenom o nehty… 🙂

A v tom to celé vězí. Když opomenu fakt, že mi nepřijdou nijak hezké, řekla bych, že tyto kosmetické úpravy o nás vypovídají víc, než si můžeme na první pohled myslet. Ono totiž u potřeby umělých nehtů můžeme začít a u umělého zadku skončit :-). Navíc jste se s umělými nehty jistě setkali, proto si snadno uděláte na celou věc vlastní názor, a ten mě zajímá.

Já si totiž myslím, že jde o krásný příklad, ve kterém se protínají dvě roviny. Dvě důležité roviny, které spolu souvisí. A to rovina řekněme po-vrchní péče s rovinou vnitřní potřeby. Dokonce bych řekla, že rovina vnitřní potřeby tak nějak po-vrchní péči určuje. Ne, nezbláznila jsem se :-). Zkusím vysvětlit.

Během fashion koučinku pracuji mj. s ženami (mužů se týkají zase jiné potřeby), které umělé nehty nosí. Kolikrát si ani neuvědomují, že jim dávají lepší pocit ze sebe sama. A mně je vždycky líto, když vidím, jak se ženy dobrovolně hyzdí. Odpusťte ten výraz, ale tak to cítím. Už jenom název. Umělé nehty. Gelové nehty. Je vážně v pořádku, že něco takového na svém těle chceme? 

Také jsem je před několika lety nosila. Přišla jsem si tak nějak víc důležitá, reprezentovala jsem samu sebe něčím, co nebylo moje, jednala jsem prsty s kusy umělé hmoty. Hmm :-). A to nezmiňuji otázku doteků. Došla jsem k tomu, že nehty bez umělé hmoty jsou krásnější, a že s nimi dokonce uděláte daleko větší parádu. A když se k outfitu zvolí vhodný odstín laku na nehty, často se právě nehty stanou výrazným a stylovým doplňkem.

Abychom si rozuměli. Proti zkrášlování, v tomto případě upraveným nehtům nic nemám. Naopak. Lakování nehtů je i pro mě určitý relaxační rituál, u kterého úžasně vypnu hlavu a odpočinu si. Manikúru/pedikúru řadím do péče o samu sebe (těla i duše), kterou vnímám jako jednu z nejdůležitějších potřeb vůbec. Jen si prostě myslím, že i v péči jde o to najít určitý balanc, a že nic uměle přidaného ženu neudělá krásnější, než jaká sama o sobě je. Umělé nehty, řasy, vlasy. Jak si nás mohou muži vážit, doopravdy nás milovat, když nás vlastně nemohou poznat takové, jaké opravdy jsme?

nails1nails21f1cChvilka pro sebe / archiv foto: Karolína

Co si o umělých nehtech, vlasech, řasech myslíte Vy? A co o tom myslíte vy, pánové? Těším se na Váš názor.

Krásný den,

Jana

 

8 Comments

  1. Ondra
  2. Zuzana
  3. Karla
    • Jana Meinlschmidtová
  4. seznam.mih

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine × one =