Jana Mei Hrabovská

MORE ISSUES THAN VOGUE

Čtvrtek

28

Březen 2019

Pánský styl: jakou obuv by měl mít v botníku každý muž

Written by , Posted in Fashion, For Men

… nebo alespoň takový, který se zajímá o styl a chce mít co na sebe při každé příležitosti.

Tenisky

Tenisky vám zařídí pohodlí na celý den. Pokud během dne nosíte jen neformální, spíš sportovní oblečení, ve výběru máte celkem volnou ruku. Na druhou stranu, pokud chcete takové pánské boty, ve kterých můžete jít na uvolněnější akci, ale i do kanceláře, pořiďte si tenisky jednoduché, kvalitně zpracované, bez zbytečných barev a zdobení.

ilustrační foto

Polobotky

Často slýchám, že “oblek nenosím, na co polobotky”. Nenechte se zmást. Může se stát, že budete pozváni na ples, nebo formální pracovní večeři, v ten moment jsou polobotky nutností. Pokud je užijete i během dne, volte tmavě hnědé – něco jako hořká čokoláda. Večer neurazí, přes den je vynosíte. Černé polobotky volte v případě, kdy je nosíte vyloženě na večerní akce.

ilustrační foto

Boty na time off

Takové boty, které vezmete ve dnech, kdy nemusíte nic, maximálně dojet na chatu, nebo jen pro jídlo v ulici. Mohou to být například plátěné, nebo výrazně barevné tenisky, které běžně nevezmete v pracovní den. Je fajn takové boty “na lítačku” po ruce mít. I ve volnu si zasloužíme cítit se dobře, proto apeluju, ať tyhle boty nejsou jen těmi, co jsou vyřazené a čekáte, až z nich odpadne podrážka.

ilustrativní foto

Zimní boty

Univerzální zimní boty, které unosíte k formálnímu i neformálnímu oblečení, jsou vyšší kožené boty na šněrování. Dbejte na typ podrážky – čím větší drážky, tím bezpečnější. Princip stejný jako u pneumatik aut, chápeme.

ilustrativní foto

Letní boty

Jsou muži, kteří tvrdí, že v teniskách odchodí celý rok. Já jsem zastánce, že alespoň jedny mokasíny či pantofle na léto by muž v botníku mít měl. Mokasíny jsou vhodné pro formálnější letní program, pantofle pro volný letní režim.

ilustrativní foto

ilustrativní foto

Jaká je vaše zkušenost, co v botníku nemůže chybět vám?

Jana

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × = four