Jana Mei Hrabovská

MORE ISSUES THAN VOGUE

Pondělí

6

Leden 2014

Hair beauty: Jak na jemné vlasy

Written by , Posted in Beauty

Zdravé a krásné vlasy jsou stejně důležité, jako čisté a hezké oblečení. Jde o jediné zbraně, které za nás mluví, aniž bychom otevřeli pusu, proto je dobré vždy promyslet vhodnou úpravu vlasů k danému outfitu.

A jak krásných a zdravých vlasů docílit? Základem je dobré kadeřnictví a pak přípravky, které denně používáme.

Osobně již několik let nedám dopustit na kadeřnictví Le Papillon v centru Plzně. V tomto salonu nejen, že se mi maximálně věnují  a dokáží skloubit moje často nemožné představy s reálnými možnostmi, navíc dbají na to, aby vlasy zůstaly co nejzdravější. Právě díky jejich práci mi vlasy dorostly do požadované délky a z chladné černé jsem zase bruneta, za což patří holkám velké dík :-)!

_MG_7726_27_28_29_30_31

Kromě dobrého kadeřnictví je třeba i doma používat správné přípravky, které vašim vlasům vyhovují. Sama jsem jich vyzkoušela několik a rozhodla jsem se s vámi podělit o prověřené tipy na jemné vlasy.

1. Šampon a kondicionér

Jelikož moje vlasy jsou jemné s velkým sklonem k cuchání, navíc je zatěžuji častým fénováním a žehlením, proto se mi osvědčil pečující šampon a kondicionér od Tigi Bed Head – řada Recovery pro suché a velmi poškozené vlasy. Vlasy jsou vyživené, hydratované a jako bonus krásně voní.

image1xl

2. Rozčesání

Jak jsem zmínila, vlasy se mi neuvěřitelně cuchají. Naštěstí jsem objevila hřeben Tangle Teezer, který mě zachránil. Vlasy mi netrhá a rozčeše vážně vše. Navíc existuje i v cestovní, zmenšené verzi, takže ideální do kabelky.

tangle_teezer

56-35745-kosmetika-tangle-teezer-compact-brush-shaun-the-sheep-1ks-w-kompaktni-kartac-ovecka-shaun

3. Po umytí – termo ochrana

Do umytých vlasů lehce nastříkám sérum na ochranu před tepelnou úpravou TIGI S-Factor Flat Iron Shine Spray, který je spíš vhodný na suché vlasy před žehlením, nicméně tepelné ochrany není nikdy dost (a navíc TAK krásně voní!), že zkrátka neodolám.

rb-heat-shielding-spray-8-0809-de

 4. Po umytí – dodání objemu

Když chci vytvořit větší objem, tak do mokrých vlasů vmačkám ke kořínkům trochu objemové pěny. Nejvíce mi vyhovují 2 přípravky, které průběžně střídám. Jeden je objemová pěna Candy Fixations Totally Baked, druhý je objemový sprej Superstar Queen For A Day. Tento sprej tolik vlasy nezatíží, přesto objem dodá, zkrátka zázrak, který používám dobrých 7 let a ještě mě neomrzel :-).

tibe0718h_1_l

tigi-bed-head-superstar-queen-for-a-day-thickening-spray

 

5. Konečný styling – žehlení, vlny

Po vyfoukání buď vlasy nechám rovné a jen zlehka vyžehlím (v tomto případě opět nastříkám ochranný sprej TIGI S-Factor), nebo vlasy žehličkou natočím do vln. Vlny pak jen pomocí prstů “rozčešu” a vlny jemně přelakuji fixačním sprejem, který mám nejraději od Schwarzkopf Osis (Freeze Pump vol. 2).

schwarzkopf-osis-freeze-pump-finish-strong-hold-pump-spray-6-8-oz-207

 

Všechny zmíněné přípravky lze zakoupit buď přímo v kadeřnictví Le Papillon, nebo na e-shopech (např. alza.czpro-vlasy.cz).

Jaké přípravky používáte vy? Se kterými máte nejlepší zkušenost?

 

 

2 Comments

  1. If Langschmidts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + two =